skip to Main Content
کسب و کار اینترنتی

۸ دلیل برای اینکه چرا کسب‌وکار شما نیاز به وب‌سایت حرفه‌ای دارد؟

همانند بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، ممکن است شما هم فکر کنید که بیزنس شما نیازی به داشتن وب‌سایت ندارد یا اینکه طراحی یک وب‌سایت در بودجه شما نمی‌گنجد و یا شاید فکر می‌کنید به دلیل اینکه نه خودتان و نه هیچ یک از مشتریان بالقوه شما از کامپیوتر استفاده نمی‌کنند بنابراین نباید از داشتن یک وب‌سایت برای کار خود بهره ببرید. همه‌ی این تصورات غلط است. این ۸ دلیل نشان می‌دهد که چرا شرکت شما صرف‌نظر از وسعت کسب‌وکارتان نیاز به یک سایت حرفه‌ای دارید.

۱- وب‌سایت به کسب‌وکار کوچک شما اعتبار می‌بخشد.

امروزه بیشتر و بیشتر ،مصرف‌کنندگان برای جستجوی محصولات یا خدمات مورد نیاز خود از اینترنت استفاده می‌کنند. کسب‌وکار کوچک شما با یک وب‌سایت، اعتبار زیادی کسب می‌کند. بدون چنین امکانی، مشتریان بالقوه به سمت رقبایی که حرفه‌ی شما را دنبال می‌کند کشیده خواهند شد. اگر در حال‌حاضر وب‌سایتی دارید، با یک باز طراحی مجدد قادر خواهید بود تا کسب‌وکار خود را با یک تصویر حرفه‌ای به کابران خود نشان دهید که اعتماد بیشتری را برای شما جلب می‌کند. از آن جایی که شما ویترینی برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود ندارید وجود یک وب‌سایت به طور خاص برای شما مفید خواهد بود.

۲- صرفه‌جویی در هزینه‌ها

احتمالاً صاحبان کسب‌وکارهای کوچک فکر می‌کنند که استطاعت داشتن یک وب‌سایت حرفه‌ای را ندارند، گرچه هزینه‌ی طراحی وب‌سایت های مختلف، متفاوت است. مثلاً اگر بخواهیم برای کسب‌وکار کوچک خود وب‌سایتی راه‌اندازی کنیم، به طور کلی کمتر از ۱۰۰ دلار در ماه و در بعضی موارد به اندازه ۲۰ دلار هزینه در پی خواهد داشت. در مقایسه با هزینه‌ی آگهی روزنامه، هنگامی که شما در نظر دارید تا با یک وب‌سایت به بازار آینده‌ی خود برسید، این روش برای تبلیغ بیزنس شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

 ۳- آگاه‌سازی مشتریان

به کمک وب‌سایت به‌روز رسانی اطلاعات مرتبط با محصولات و خدمات شما در وبسایت بسیار ساده تر و سریع تر از مواد چاپی است. همچنین هنگامی که محصولات جدید خود را وارد می‌کنید و یا تصمیم دارید تبلیغات ویژه یا سرویس جدیدی ارائه دهید، رویدادهایی که به زودی برای کار شما اتفاق می‌افتد همه و همه از جمله مواردی است که با داشتن یک وب‌سایت می‌توانید به راحتی به اطلاع مشتریان خود برسانید و همواره آن‌ها را از جدیدترین اخبار و وقایع سایت خود مطلع سازید. بر خلاف تبلیغات چاپی که به سرعت از بین می‌روند، وب‌سایت شما می‌تواند اطلاعات و اخبار جاری را فراهم کند.

۴- همیشه در دسترس خواهید بود. 

یک وب‌سایت هم برای مشتریان بالقوه و هم مشتریان دائم و منظم شما در تمام ساعات شبانه روز، هفت روز هفته و در تمام روزهای سال در دسترس می‌باشد (۲۴/۷/۳۶۵) و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در زمانی که فروشگاه یا دفتر شما تعطیل شده است، خدمات و محصولات شما به راحتی توسط مشتریان‌تان مورد مشاهده و بازبینی قرار گیرد. با سبک زندگی پرمشغله ای که امروزه داریم، چنانچه قصد خرید داشته باشیم، وجود وب‌سایت، یک نقطه فروش عالی را برای‌مان مهیا می‌کند.

۵- یک وب‌سایت باعث می‌شود تا بازار گسترده‌تری را هدف قرار دهید.

آیا شما هم تصمیم دارید تا محصولات یا خدمات خود را در اختیار مشتریان خود قرار دهید؟ باید بگوییم که وب‌سایت شما، مکان مناسبی را برای فروش محصولات و سرویس‌های شما فراهم می‌کند. چنانجه یک خرده فروش هستید، یک وب‌سایت تجارت الکترونیک (e-Commerce) مکان عالی برای فروش محصولات شما در یک بازار بزرگ‌تر است. حتی شما می‌توانید خدمات خود را در سطح جهانی ارائه کنید. آیا فکر می‌کنید که نمی‌توانید محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین به فروش برسانید؟ فراموش نکنید، حتی اتومبیل‌ها و خانه‌ها هم دیگر به شکل آنلاین فروخته می‌شوند!

۶- صرفه‌جویی در وقت

ارائه اطلاعات به مشتریان چه با تلفن، چه به صورت رو در رو، در یک بروشور و یا در ایمیل زمان زیادی را صرف می‌کند. با یک فروشگاه آنلاین می‌توانید اطلاعات زیادی در مورد محصولات و خدمات‌تان ارائه دهید. هنگامی که وب‌سایت شما بالا و در حال اجرا است، برای مشتریان نامحدودی در دسترس خواهد بود و در زمان شما صرفه‌جویی می کند. به راستی که وقت طلاست!

۷- وب‌سایت ویترینی برای کسب‌وکار شما

مهم نیست که صاحب چه نوع کسب‌وکاری هستید، یک وب‌سایت فضای بزرگ و فوق العاده‌ای برای کار شما فراهم می‌کند که شما می‌توانید این فضا را به ویترین فروشگاه خود تبدیل کنید. در واقع با استفاده از نمونه کارها یا گالری عکس و همچنین به نمایش گذاشتن گواهی نامه‌ها و امتیازات دریافت شده در مورد حوزه کاری خود، شما می‌توانید ثابت کنید که کسب‌وکار شما منحصر به فرد بوده و نسبت به رقبای خود حرف تازه‌ای برای گفتن دارید.

۸- افزایش خدمات به مشتریان

شاید شما تمایل داشته باشید تا محصولاتی که دوستدار محیط زیست هستند را به فروش برسانید و در همین راستا تصمیم دارید تا نکاتی در مورد چگونگی و نحوه بازیافت این محصولات به اشتراک بگذارید و یا شاید یک حسابدار هستید و می‌خواهید به مشتریان خود در مورد ساده‌سازی و ساماندهی تکنیک‌های حسابداری مشاوره دهید. با وارد کردن یک صفحه پرسش و پاسخ (FAQ)، اضافه کردن مقالات یا آپلود خبرنامه برای پاسخ دادن به تمام سوالات مشتریان خود، می‌توانید آن ها را به روز نگه دارید. به نظر شما چه راه بهتری برای ارائه خدماتی با ارزشی مضاعف از طریق به اشتراک‌گذاری اطلاعات در وب‌سایت شما وجود دارد؟ 

Back To Top