Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
آدرس: تهران – پاسداران – میدان نوبنیاد – نبش کوهستان 5 – پلاک 6 – طبقه دوم 02126453802
  • Text Hover

۷ دلیل مهم برای اینکه چرا بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار شما مهم است؟

شما اغلب سرمایه گذاری های خود را در کسب و کار، اموال و دارایی های خود ارزیابی می کنید، اما یک نوع سرمایه گذاری که بیشتر مواقع نادیده گرفته می شود هزینه کردن برای طرح ها، برنامه ها و استراتژی بازاریابی اینترنتی یا Intenet Marketing است. وقتی برنامه و استراتژی مشخصی برای انجام فعالیت های روزانه شما وجود نداشته باشد، ممکن است دشوار باشد که مزایای استفاده از تاکتیک های بازاریابی اینترنتی را ببینید و از آن بهره ببرید. به ویژه اینکه بازاریابی اینترنتی یک راهکار سریعی نیست و در طولانی مدت از برند شما محافظت می کند. اگر شما هم به دنبال برنامه های بازاریابی آنلاین یا ارزیابی وضعیت فعلی خود هستید، در اینجا ۷ دلیل اصلی که در سال جاری باید بر روی آن سرمایه گذاری کنید برایتان آورده ایم که برای ارتقاء و توسعه کسب و کار شما حیاتی و موثر خواهد بود.

دلایلی که برای سرمایه گذاری در بازاریابی اینترنتی در سال ۲۰۱۷ به آن نیاز دارید:

۱- وقت طلاست!

بازاریابی اینترنتی نرخ بازگشت سرمایه (ROI) مناسب و خوش بینانه ای را سبب می شود و می تواند جایگزین مقرون به صرفه ای برای بازاریابی و تبلیغات سنتی باشد، اما به زمان بیشتری نیاز دارد. برای انجام کارهایی مانند طراحی وب سایت، درک نیاز های بازدیدکنندگان سایت، بهینه سازی صفحات برای کلمات کلیدی صحیح، ارسال پست به شبکه های اجتماعی، نوشتن خبرنامه های ماهانه، درج پست های ویژه در سایت و غیره همه و همه زمانی طول می کشد. مهم این است که به جای این که پول زیادی را صرف چاپ یک آگهی در مجللات مختلف کنیم، زمان با ارزش خود را به این تاکتیک ها اختصاص دهیم.

  • Text Hover

۲- دستیابی به مشتریان جدید

با استفاده از المان های سئو و بهینه سازی وب سایت خود برای کلمات کلیدی مناسب، شما می توانید احتمال نامی شدن و گسترش برند خود را برای هدف قرار دادن مسافران جدید، افزایش دهید.

هر چقدر که میزان محبوبیت و شهرت یک نام تجاری بیشتر باشد میزان فروش محصولات آن برند نیز بیشتر خواهد شد. بازاریابی اینترنتی می تواند به شناساندن و معرفی کیفیت و مرغوبیت یک محصول نیز کمک کند. همچنین شما می توانید با تبلیغات در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی به مشتریان جدید برسید.

  • Text Hover

۳- ایجاد اعتماد و اعتبار برای کسب و کار شما

داشتن حضور آنلاین بهینه شده و قوی نه تنها باعث می شود که مهمانان شما وب سایت تان را آسان تر پیدا کنند بلکه سبب می شود تا مهمانان شما با دریافت نیاز ها و خواسته های خود، در وب سایت شما احساس راحتی کنند البته اگر سایت شما با استاندارد های صنعت امروز برای بهینه سازی، طراحی و تنظیمات امنیتی فاصله زیادی نداشته باشد. یک طرح بازاریابی اینترنتی مناسب نیز شامل تاکتیک هایی برای افزایش رنکینگ شما در گوگل از طریق محتوای با کیفیت و بک لینک ها خواهد بود. بله موتورهای جستجو با مشخص کردن جایگاه شما در صفحه ی نتایج، نمایانگر اعتماد و اعتبار شما هستند.

  • Text Hover

۴- شناخت بازار و کسب اطلاعات برای جذب مشتریان با کیفیت

با همه ی این اطلاعات، شما می توانید دریابید که چه تلاش ها و پیشرفت هایی برای بهینه سازی نیاز دارید تا ترافیک مناسبی برای وب سایتان ایجاد کنید.(آن هم ترافیک معکوس!) همچنین شما می توانید متوجه شوید که تاکتیک هایی که برای بازدیدکنندگان شما جذابیتی ندارند کدامند و چگونه باید بهبود یابند یا اینکه وقت و پول خود را بر روی تاکتیک های دیگر که تاثیرگذارترند، سرمایه گذاری کنید.

  • Text Hover

۵- بهره گیری از بهترین ابزارها و متد های بازاریابی

با بکارگیری یک استراتژی بازاریابی اینترنتی مستمر و در حال پیشرفت، شما در حلقه ی آخرین ترندها و ابزارهای ارتقاء یافته قرار می گیرید که می تواند بهترین نتایج و حتی تغیرات را برای شما به ارمغان آورد. بهترین شیوه های طراحی وب سایت و بهینه سازی می تواند در طول شب تغییر کند تا فعالانه به بازاریابی اینترنتی خود بپردازید و یا به آژانس ها و نمایندگی های فعال در حوزه بازاریابی اینترنتی اعتماد کنید تا به شما تضمین دهند که کسب و کار شما از بهترین ابزار و شیوه های بازاریابی استفاده می کند.

  • Text Hover

۶- ایجاد فضای رقابتی سالم بین رقبا 

این نوع بازاریابی همچنین به ایجاد یک رقابت سالم و خوب بین برندها کمک می کند در بازاریابی هر برندی محصول خود را معرفی می کند و نکات مثبت و مزیت های آن را بین می کند بنابراین برندها تلاش بیشتری برای تولید محصولات با کیفیت تر می کنند و در این صورت در یک فضای سالم به رقابت می پردازند.

  • Text Hover

۷) بازاریابی اینترنتی قابل اندازه‌گیری و پیگیری است.

علاوه بر مزایایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، بازاریابی اینترنتی قابل اندازه‌گیری و پیگیری نیز می‌باشد و این دو مهم‌ترین مزیت بازاریابی اینترنتی محسوب می‌شوند و از جمله دلایلی است که سبب شده تا بسیاری از صاحبان مشاغل آن را به سایر انواع بازاریابی ترجیح دهند.

بنابراین این نوع بازاریابی شما را قادر می سازد تا تک‌ تک کانال‌ های بازاریابی خود را کنترل کنید و هر کدام که بازدهی سرمایه‌ی بیشتری برای شما دارد را انتخاب کنید و فعالیت‌ های خود را در آنجا گسترش دهید. این اندازه‌گیری‌ها از طریق ابزارهای مختلف رایگان و پولی در اختیار همه قرار دارند که با در نظر گرفتن شرایط و علاقه‌ی خود می‌ توانید از آن‌ ها بهره‌مند شوید. نکته نهایی که باید همواره مد نظر داشته باشید این است که پس از آنکه مشتریان مورد نظر خود را جذب کردید، باید همه تلاش خود را بکار گیرید تا بتوانید آنها را حفظ و نگهداری کنید. برای این کار می توانید از ارائه‌ی بهترین خدمات با کیفیت، بهبود ارتباط با مشتری، کشف نیازهای آینده مشتریان، کشف دلایلی که باعث شده تا برخی از مشتریان شما را ترک کنند و موارد مشابه دیگر نیز استفاده کنید.

با مطالعه این مطالب حتماً به این نتیجه رسیده اید که چرا بازاریابی اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است و چرا اکثر کسب و کارها این نوع از بازاریابی را انتخاب می کنند. بنابراین داشتن یک استراتژی مشخص برای استفاده از بازاریابی اینترنتی و بهره گیری درست و اصولی از آن حتماً در پیشبرد اهدافتان مؤثر و کارا خواهد بود.