Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
آدرس: تهران – پاسداران – میدان نوبنیاد – نبش کوهستان 5 – پلاک 6 – طبقه دوم 02126453802

بازاریابی اینترنتی چیست؟

با روی کار آمدن اینترنت صرف نظر از اندازه و وسعت، اکثر شرکت ها در حال حاضر بازاریابی اینترنتی که ادامه دهنده راه بازاریابی سنتی است را انتخاب می کنند، به این دلیل که ارزان ترین راه برای رسیدن به میلیون ها بازار هدف است. اما واقعا بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی که با عناوین دیگری همچون بازاریابی آنلاین، بازاریابی وب و بازاریابی دیجیتال شناخته می شود، نوعی از بازاریابی است که فرآیند تبلیغ برند، محصولات یا خدمات از طریق اینترنت را در بر می گیرد. دامنه وسیع آن شامل بازاریابی ایمیل یا ایمیل مارکتینگ، مدیریت ارتباط با مشتری (مشتری های اینترنتی) و فعالیت های تبلیغاتی است که از طریق شبکه های بی سیم انجام می شود. همچنین جنبه های فنی و خلاقانه ی وب جهان گستر مانند تبلیغات، طراحی، توسعه و فروش را هماهنگ می کند. علاوه بر این، بازاریابی اینترنتی همچنین با ایجاد و قرار دادن تبلیغات در مراحل مختلف چرخه مشارکت مشتری نیز درگیر می شود.

بازاریابی اینترنتی یک اصطلاح همه جانبه برای بازاریابی محصولات و خدمات آنلاین است و مانند بسیاری از قوانین همه جانبه از دید افراد مختلف، متفاوت است. بازاریابی آنلاین می تواند یک روش بسیار موثر برای شناسایی بازار هدف باشد که بخشی از خواسته ها و نیازهای بازاریابی را کشف می کند. در این طرح بزرگ، بازاریابی اینترنتی، استراتژی های تبلیغاتی و تاکتیک هایی است که شما از آن استفاده می کنید تا به طور آنلاین و حتی از منزل خود، به بازار هدف کسب و کار تان دست پیدا کنید.

اساساً بازاریابی اینترنتی از اینترنت برای انجام یک یا چند یک از موارد زیر استفاده می کند:

  • مکاتبه پیغام های یک شرکت در مورد خودش، محصولات و خدمات آنلاینش
  • تحقیق در مورد اولویت و نیازهای مشتریان موجود و مشتریان بالقوه
  • فروش کالا، خدمات یا فضای تبلیغاتی بر روی اینترنت
  • برقراری ارتباط با مشتریان و شناسایی انتظارات آنان و ایجاد تعامل با جامعه ی تجارت B2C کسب و کار به مصرف کننده

انواع روش های بازاریابی اینترنتی

روش های مختلفی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که هر کدام از آن ها مهارت های خاص خود را می طلبد. در اینجا ما بر ۶ مورد اصلی آن تمرکز می کنیم:

۱- بازاریابی وابسته (AFFILIATE MARKETING)

این نوع بازاریابی که از ابتدایی ترین روش های بازاریابی اینترنتی به شمار می رود، اقدامی است که در آن شما به افرادی که قصد خرید آنلاین دارند، پیشنهاد می کنید تا از یک خرده فروش آنلاین، یک سایت تجارت الکترونیکی یا وبلاگ خاصی خرید مورد نظر خود را انجام دهند، چنانچه پیشنهاد شما مورد موافقت قرار گیرد شما از آن سایت یا وبلاگ کمیسیونی دریافت خواهید کرد.

  • Text Hover

۲- ایمیل مارکتینگ (EMAIL MARKETING)

ایمیل مارکتینگ نیز یکی از اقسام بازاریابی اینترنتی است که شامل فرآیند دستیابی به مشتریان از طریق ایمیل می شود به شکلی که آن ها را ترغیب به  بازدید از وب سایت و خرید محصولات کند. در استفاده از این نوع بازاریابی باید نهایت دقت را داشته باشید چراکه استفاده نادرست از این روش و ارسال ایمیل به کاربرانی که مایل به دریافت این ایمیل ها نیستند، نارضایتی آنان را به دنبال خواهد داشت.

  • Text Hover

۳- تبلیغات بنر (BANNER ADVERTISING)

این نوع تبلیغات به بنرها و آگهی های تبلیغاتی اشاره دارد که در سایر وب سایت ها یا وبلاگ ها نمایش داده می شود تا منجر به افزایش ترافیک (برای محتوای) آن ها شود. که به نوبه خود، می تواند آگاهی و شناخت  نسبت به محصول را افزایش دهد.

  • Text Hover

۴- بازاریابی از طریق موتورهای جستجو (SEARCH ENGINE MARKETING)

نوعی بازاریابی که هدف آن ترویج یک کسب و کار از طریق تبلیغات است تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو در جایگاه بهتری ظاهر شود. این شامل جابه جایی پرداخت، تبلیغات متنی، پرداخت هزینه یا بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

  • Text Hover

۵- بازاریابی ورودی (INBOUND MARKETING)

 بازاریابی ورودی شامل به اشتراک گذاری محتوای اصیل و ارزشمند رایگان برای بازار هدف شماست؛ وقتی شما محتوای جذاب و با کیفیتی را در وب سایت خود منتشر می کنید، بازدیدکنندگان زیادی از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما می شوند. اگر محتوای سایت شما مورد پسندشان واقع شود آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند، بدین ترتیب شما توانسته اید آن ها را متقاعد کنید تا تبدیل به مشتری وفادار شما شوند. این کار با راه اندازی یک وبلاگ تجاری به آسانی امکان پذیر است.

  • Text Hover

۶- بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی (SOCIAL MEDIA MARKETING) 

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی ایده آل ترین روش برای تعامل با مشتریان است چرا که یکی از کلیدهای موفقیت شما خواهد بود. یکی از مزایای مهم بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی تبلیغات دهان به دهان می باشد که باعث افزایش اعتبار شما و کسب و کارتان می شود. بنابراین انتخاب یک پلت فرم مناسب مانند Twitter ،LinkedIn ،Facebook ،Pinterest و غیره، مسیر درآمدزایی شما را هموار کرده و برای پیشبرد اهداف تان مؤثر و کارا خواهد بود. باید بگوییم که بازاریابی در شبکه های اجتماعی نسبت به بازاریابی از طریق موتورهای جستجو از شانس کمتری برای جذب ترافیک و خریدار برخوردار می باشد اما می توان از آن ها به بهترین شکل ممکن برای معرفی برند و محصولات خود استفاده کرد.

  • Text Hover