منظور ازسئو (SEO) چیست؟

کلمه ی سئو برگرفته از عبارت «Search Engine Optimization» است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو دارد که همگی معنای یکسانی دارند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

1- سئو کردن سایت شما یا بهینه سازی آن در موتورهای جستجو بدین معنی است که با جستجوی کلمه مرتبط با کسب و کار شما در گوگل، وب سایت شما در صفحه اول نمایش داده شود.

2- سئو فرآيند پیچیده ای است که نيازمند دانش و تخصص کافی، علم پيش زمينه‌اي و کمی صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌ هاي رتبه‌ بندي خود، غير قابل پيش‌ بيني هستند، بنابراين این وظيفه مهندسين سئو است که همواره اطلاعات خود در اين زمينه به روز نگهدارند.

فقط صفحه اول مهم است! چرا؟

چون طبق گزارش گوگل 96% کاربرانی که در گوگل جستجو کرده اند فقط صفحه اول را می بینند و دوست دارند در همان صفحه اول به هدف خود برسند. اینجاست که سئوی وب سایت اهمیت پیدا می کند و تبدیل به نبردی می شود برای رسیدن به صدر جدول!
ما در زویا رسانه برخلاف روال قدیمی سئو کردن که تمرکز روی چند کلمه کلیدی است روی کل سایت شما متمرکز می شویم و کل محتوای آن را اعم از عنوان ها، تگ ها، meta description و … به همراه آخرین نکات سئو بهینه می کنیم.

مگر سئوی غیر حرفه ای هم داریم!؟

یک مثال ساده می زنیم، فرض کنید با سئو کردن چند صفحه از یک سایت که محتوای کمی هم دارد در صفحه اول گوگل دیده شویم اما وقتی مخاطب وارد سایت می شود و با یک سایت تقریبا خالی که محتوای اندک آن هم جذاب نیست رو به رو می شود، این اتفاق یک فاجعه است.

در زویا رسانه علاوه بر سئو کردن وب سایت شما، حتماً کل سایت شما را بررسی و ارتقا می دهیم تا نرخ خروج (Bounce Rate) به کمترین حد خود برسد و حضور در صفحه اول حتما منجر به فروش و رونق کسب و کار شما شود.

بنابراین اهداف اصلی سئو را می توان چنین بر شمارد:

* بالا بردن ترافیک سایت

* تاثیر بسزای آن در بازدید از وب سایت

* ایجاد برندینگ

* بالا رفتن فروش محصولات و خدمات

* ابزاری مناسب و کارا برای تبلیغات

* وب سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو از رتبه بهتری برخوردار خواهد شد.

اما در نمودار زیر شما سیکل بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو را مشاهده می کنید.

سیکل ـ بهینه سازی ـ وبسایت ـ برای ـ موتورهای ـ جستجو ــ(SEO)                                                                                                                                         چرخه سئو

 

انواع سئو

در ادامه انواع مختلف سئو را که از نظر ویژگی و کارایی عملکردهای متفاوتی با یکدیګر دارند را شرح می دهیم.

سئو کلاه سفید

سئوی سایت کلاه سفید روش استاندارد گوگل به شمار می رود. تمام قوانین و اصول الگوریتم های سئو در White Hat Seo رعایت شده و مورد توجه قرارمی گیرد. به طور کلی سئوی سایت کلاه سفید به پیاده سازی اصولی و کاربر پسندانه سایت اطلاق می شود که طی مراحل مختلف پیاده سازی می شود.

سئوی سایت کلاه سفید خود شامل دو نوع سئوی کلاه سفید داخلی On-page Seo و سئوی کلاه سفید خارجی Off-Page Seo می باشد. 

به هر آنچه که شما در سایت تان می نویسید و برای سئو و بهینه سازی آن ها به صورت دستی دسترسی دارید On-Page Seo گفته می شود. مانند کلمات کلیدی، متاتگ ها، تگ های h1 تا h6، تگ های عنوان یا Title Tagها و …  

On-Page Seo

 

آنچه که شما می توانید برای افزایش سئو و بهینه سازی سایت در سایت های دیگران، از سایت خود و لینک های خود تبلیغ کنید تا دیگران بینند Off- Page Seo می باشد. مانند شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویدئوها و مقالات و …

OFF-Page Seo

سئو کلاه سیاه

از نظر گوگل سئوی سایت کلاه سیاه روشی فیک و غیر قانونی است. افرادی که ادعای سئو ی حرفه ای می کنند اما از روش های غیر اصولی و کلاه سیاه Black-Hat استفاده می کنند، به سایت صدمه وارد می کنند. وب سایتی که از این طریق سئو شود، سریع به رتبه های بالای گوگل دست پیدا می کند اما خیلی زود جایگاه خود را از دست می دهد و پس از مدتی کلاً از نتایج گوگل حذف خواهد شد. بنابراین بهینه سازی موتور جستجو به روش اصولی امری ضروری است.

 

انجام سئو رایگان

ارتباط با ما

برای ما پیام بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

Start typing and press Enter to search